به‌روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
با توجه به سوابق وزیر پیشنهادی دولت در حوزه جهاد کشاورزی، به‌عقیده من وی می‌تواند نظر مثبت مجلس را برای تصدی این پست جلب کند
"خیبرآنلاین" - اسدالله عباسی وجود برخی مشکلات قانونی و غیرشفاف بودن برخی مواد لایحه بودجه سال 99 را از دلایل رد آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان اعلام کرد و اظهار داشت: کمیسیون تلفیق با همکاری دولت تا یکشنبه هفته آینده نظر نهایی خود درباره لایحه بودجه 99 را اعلام می‌کند.

به گزارش تسنیم، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس رد یا تصویب کلیات لایحه بودجه سالانه توسط نمایندگان را طبق آیین‌نامه داخلی مجلس مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 را پس از بررسی تصویب کرده بود اما به‌علت یک‌سری از نقص‌ها به‌ویژه در مورد اوراق مشارکت در صحن علنی مجلس مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت.

عباسی افزایش 10درصدی حقوق و دستمزد کارکنان برای همه گروه‌ها را از جمله اشکالاتی که نمایندگان از بودجه سال 99 گرفتند ذکر کرد و ابراز داشت: تنها راه برای حل‌وفصل اشکالات ایجادشده در لایحه بررسی مجدد آن در خود کمیسیون تلفیق بود زیرا راه‌های دیگر زمان‌بر بود و نمی‌توانست برای کشور مثمرثمر واقع شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس پیشنهاد برخی از نمایندگان را مبنی بر اینکه دولت باید لایحه جدیدی را تدوین کند و سپس به مجلس ارائه دهد مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: پیشنهاد ذکرشده و یا سه‌دوازدهم کردن لایحه فعلی به‌علت آن‌که مجلس فعلی فقط تا 7 خرداد فعال خواهد بود نیز نمی‌توانست در رفع این مشکل به ما کمک کند.

وی آغاز به کار مجلس جدید و تشکیل کمیسیون‌های تخصصی از خرداد سال آینده را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه در شرایط فعلی و برای جلوگیری از هدررفت زمان بهترین راه بررسی مجدد لایحه در کمیسیون تلفیق بود، اظهار داشت: امیدواریم در این مهلت قانونی کمیسیون تلفیق بتواند ضمن رایزنی با دولت اشکالات لایحه را برطرف سازد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی که توسط دولت برای تصدی این وزارتخانه معرفی شده است، نیز عنوان کرد: کاظم خاوازی دارای سابقه مدیریت و کار در مجموعه جهاد کشاورزی است و به‌عقیده بنده با مشکلات، فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در این حوزه به‌اندازه کافی آشنایی دارد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس وزارت جهاد کشاورزی را با توجه به نوع و گستردگی فعالیت‌هایش از جمله نهادهای بسیار استراتژیک و بااهمیت در سطح کشور تلقی کرد و بیان داشت: با توجه به سوابق وزیر پیشنهادی دولت در حوزه جهاد کشاورزی، به‌عقیده من وی می‌تواند نظر مثبت مجلس را برای تصدی این پست جلب کند.

عباسی با تأکید بر اینکه جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به‌احتمال زیاد دوشنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پیش از پایان سال 98 مجلس بتواند در راستای بررسی و تصویب بودجه 99 و برخی از امور عقب‌مانده دیگر اقدامات لازم را به‌موقع انجام دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: