به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
غفلت مسئولان رسانه ملی و شورای نظارت بر صداوسیما در برنامه ریزی درست، مستمسکی برای نفوذ جریان غربگرا در رسانه ملی می شود. این نوع صداها از تریبون حاکمیت در حال پخش شدن است، صداوسیما تریبون حاکمیت است و پخش اینگونه اظهارات از آن قابل دفاع نیست
"خیبرآنلاین" - حجت الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات امیرحسین رستمی در برنامه زنده تلویزیونی گفت: برخی از سلبریتی ها و هنرپیشگان کشورمان که در پرده های سینما و روی آنتن تلویزیون دیده شدند و اعتبارشان از همین صفحه تلویزیون است، حرف هایی می زنند که گنده تر از دهانشان است.

به گزارش راه دانا، وی افزود: متاسفانه اینها در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و حتی در زمینه های امنیتی اظهارنظرهایی می کنند که جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.
 
نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به اینکه هیچکس نیست جلوی اینها را بگیرد، تصریح کرد: وظیفه دستگاههای مسئول این است که پیشینه هر کسی را قرار است روی آنتن زنده تلویزیون قرار بگیرد، بررسی کند و ببیند که چه مواضع و اظهاراتی را از قبل داشته است. کسی که متن چت هایش با مجری شبکه من و تو علنی شد، چرا باید اجازه اظهارنظر در رسانه ملی داشته باشد؟
 
وی گفت: کسی که سوادش در حد دیپلم ناقص است یا پنج کلاس بیشتر درس نخوانده و نوشتن درست اسم و فامیل خودش را بلد نیست، منافعشان در این نظام تامین شده و در فضای مجازی با برخی رفتارها و حرف ها بزرگ شده متاسفانه در رسانه ملی مقابل نظام ایستاده و روی آنتن زنده تلویزیون به توهین و افترا اقدام می کنند‌.
 
پژمانفر با انتقاد از کوتاهی صدا و سیما عنوان کرد: ایراد اول به رسانه ملی و فضای مجازی برمی گردد که برخی از این سلبریتی ها را تا حدی که شایستگی ندارند بزرگ کرده و در برنامه های زنده تلویزیونی پشت تر
تریبون قرار می دهند بعد در بین برنامه بلاتکلیف می مانند که چه کار کنند در نهایت برنامه زنده تلویزیونی را قطع می کنند، این اقدام لطمه های اجتماعی و حیثیتی فراوانی به دنبال دارد.
 
پژمان فر گفت: شورای نظارت بر صداوسیما باید نسبت به اینگونه اقدامات رسانه ملی حساسیت بیشتری داشته باشد و چارچوب و ضوابطی برای حضور این افراد در برنامه های تلویزیونی داشته باشند.
 
وی گفت: چرا باید در فضایی که کشور و مردم بیش از هر زمانی به امید نیاز دارند، آهنگی ناامیدکننده با مضمون بسته بودن دکان ها و خانه های تاریک از رسانه ملی پخش شود. این برنامه های یاس و ناامیدی را در جامعه دامن می زند.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: غفلت مسئولان رسانه ملی و شورای نظارت بر صداوسیما در برنامه ریزی درست، مستمسکی برای نفوذ جریان غربگرا در رسانه ملی می شود. این نوع صداها از تریبون حاکمیت در حال پخش شدن است، صداوسیما تریبون حاکمیت است و پخش اینگونه اظهارات از آن قابل دفاع نیست.
 
این نماینده مجلس با اشاره به توهین یک سلبریتی از رسانه ملی به رئیس یک قوه خاطرنشان کرد: کسی حق ندارد تریبون یکطرفه در تلویزیون داشته باشد، ضمن اینکه مسائلی که از سوی این بازیگر مطرح شد، بارها از سوی مسئولان پاسخ داده شده است. وقتی حرف های غیرمستند و سراسر توهین و فحش پخش می شود، کسی نیست جلوی این روال را بگیرد، تنها کاری که انجام می گیرد، این است که برنامه زنده تلویزیونی را قطع می کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: