به‌روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا گفت: حدود 15 تا 20 درصد ایرانیان مبتلا به کرونا شده‌اند.
"خیبرآنلاین" - مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران، در پاسخ به این سوال که واکسن آنفلوآنزا تا آخر پاییز آماده می‌شود یا خیر؟ گفت: با مجموعه تلاش‌های انجام شده تا آخر پاییز و یا ابتدای زمستان واکسن کرونا در دسترس خواهد بود و تا این لحظه راهی جز رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک وجود ندارد.

20 درصد ایرانیان به کرونا مبتلا شده‌اند

به گزارش فارس، وی گفت: اظهارات من بر اساس اطلاعیه‌های سازمان جهانی بهداشت است. در سه جهت بر روی واکسن کرونا تحقیق می‌شود. یک جهت که بسیار موفقیت آمیز بوده همکاری اتحادیه اروپا و کمپانی واکسن سازی معتبری است که با کمک 8.5 میلیاردی کشورهایی از جمله آلمان، فرانسه، انگلستان و ایتالیا اقدام به ساخت واکسنی کرده است که کارآزمایی بالینی و تحقیقات اولیه روی آن به اتمام رسیده و مطالعات اولیه تاثیر پذیری این دارو را به اثبات رسانده است.

وی در ادامه اظهار داشت،  شرکتی آمریکایی نیز قول داده است تا آخر سال میلادی (دی ماه) حدود یک تا یک و نیم میلیارد از این واکسن  را تولید کند. همچنین در چین نیز بر روی واکسن‌های متعددی تحقیقات انجام گرفته است که یکی از این واکسن ها نتیجه‌ای مسرت بخش داشته است. به این ترتیب حدود دو و نیم میلیارد واکسن تولید خواهد شد.

مردانی درباره ابتلای ایرانیان به کرونا گفت : با توجه به آماری که توسط دانشگاه تهران و مرکز تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت  داده اند، درصد بالایی از مردم به این بیماری مبتلا شده اند و در حال حاضر ایمن هستند. برای مثال حدود 49 درصد از مردم قم ایمن هستند. همین آمار مشابه در گیلان و مازندران مشاهده می‌شود اما در کرمان فقط 5 درصد درگیر این بیماری شده اند.در حال حاضر دغدغه ما آلوده نشدن مردمی است که با توجه به مسافرت های اخیر در معرض این بیماری قرار می‌گیرند که این اتفاق می‌تواند فاجعه به بار آورد.

وی درباره  ابتلا 18 میلیون ایرانی به کرونا گفت: بین 15 تا 20 درصد ایرانیان مبتلا به کرونا شدند.

مردانی اظهار داشت: سرماخوردگی می‌تواند برای جلوگیری از ابتلا به کووید 19 مفید باشد. به این صورت که ویروس کرونا نه به صورت کووید-19 بلکه بصورت خفیف تر در سرماخوردگی ها وجود دارد و این عمل می‌تواند باعث ایجاد یک محافظت نسبی دربرابر کووید-19 شود. اما همچنان تنها راه محافظت در برابر این بیماری شست و شوی مکرر دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است که از فردا،  15 تیرماه استفاده از آن در مجامع عمومی اجباری خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: