به‌روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۶۰۱۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
رییس مجلس نمایندگان امریکا:
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد در حال حاضر، میلیون‌ها کودک در این کشور گرسنه هستند و بسیاری از خانوار‌ها قادر به پرداخت اجاره بهای خانه‌های خود نیستند.
"خیبرآنلاین" - رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی اظهار داشت: اکنون مردم آمریکا به علت اختلاف نظر‌ها میان کنگره و کاخ سفید، به شدت نگرانند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی افزود: حدود ۱۵۰ هزار خانواده آمریکایی در ماه‌های اخیر یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده‌اند و بیش از چهار میلیون تن از شهروندان آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. ما اگر می‌خواهیم اقتصاد و مدارس کشور را بازگشایی کنیم، باید این ویروس را شکست دهیم. همزمان، میلیون‌ها کودک در آمریکا اکنون گرسنه‌اند و بسیاری از افراد نیز قادر به پرداخت اجاره بهای خانه هایشان نیستند که شمار زیادی از آن‌ها زنانی هستند که مسئولیت نگهداری کودکان شان را به عهده دارند.رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد: بسیاری از خانواده‌های آمریکایی مدت بیمه بیکاری شان رو به اتمام است. حدود ده هفته قبل، ما لایحه‌ای را با هدف بهبود این شرایط تصویب کردیم، اما جمهوری خواهان با مخالفت با این لایحه، آن را متوقف کردند و هنوز هم هیچ طرحی را به عنوان جایگزین معرفی نکرده‌اند. آن‌ها امروز بعدازظهر هم از طرحی برای تأمین غذای مورد نیاز افراد نیازمند سخن گفتند، اما مردم آمریکا گرسنه هستند و نیازمند منابع مالی و پول برای پرداخت اجاره بهای خانه‌هایشان هستند. آنها نیازمند دریافت مزایای بیمه بیکاری هستند و دولت‌های محلی ما هم به علت شیوع ویروس کرونا، نیازمند دریافت کمک هستند. نمی‌توان هر روز یک موضوع و طرح جدید را تست کرد. اکنون مقامات دولتی در کاخ سفید می‌گویند نباید هیچ کس مسیر رفتن کودکان را به مدارس مسدود کند.

وی گفت: ما تلاش می‌کنیم با جمهوری خواهان درباره اشتراکاتمان صحبت کنیم. من از آن‌ها درخواست کرده‌ام طرح پیشنهادی خود را برای رفع اوضاع کنونی، به دفتر من در کنگره ارسال کنند تا با چاک شومر این طرح را بررسی کنیم. اما سوال این است که چگونه جمهوری خواهان می‌توانند در شرایطی که مردم آمریکا گرسنه‌اند و اطمینانی به پرداخت اجاره بهای خانه هایشان ندارند، طرح‌های ارائه شده برای رفع این مشکلات را متوقف کنند. طرحی که ما ارائه کرده‌ایم بر مبنای نقش دولت‌های محلی، معلمان، کارکنان بخش سلامت، تأمین کنندگان مواد غذایی و کارکنان بخش حمل و نقل، تدوین شده است و بر لزوم مقابله با ویروس کرونا از طریق انجام تست ها، شناسایی افراد مبتلا و درمان آن‌ها تأکید می‌کند و با اجرای این طرح می‌توان اقتصاد را بازگشایی کرد و با آغاز فعالیت‌های اقتصادی، درآمد نصیب مردم خواهد شد.

در پی شیوع ویروس کرونا در آمریکا و عملکرد ضعیف دونالد ترامپ در قبال این بحران، موج انتقادات علیه وی افزایش پیدا کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: