به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
فدراسیون فوتبال به شکل عجیبی از انتقال دروازه‌بان پرسپولیس به باشگاه آنتورپ بلژیک سود کرد.
"خیبرآنلاین" - روز گذشته بود که علیرضا بیرانوند به صورت رسمی در تمرینات تیم آنتورپ بلژیک حضور پیدا کرد تا رسماً بازیکن این تیم باشد. طبق قراردادی که بین باشگاه پرسپولیس و این باشگاه بلژیکی منعقد شده قسط آخر انتقال بیرانوند به این باشگاه بلژیکی که مبلغ ۵۵۰ هزار دلار است باید به باشگاه پرسپولیس داده شود، مبلغی که پرسپولیسی ها روی آن حساب ویژه‌ای باز کردند تا با آن بدهی خود به برانکو را پرداخت کنند اما پولی که به باشگاه پرسپولیس می‌رسد کمتر از این مبلغ و ۵۱۵ هزار دلار است.

سود ۳۵ هزار دلاری فدراسیون از انتقال بیرانوند به آنتورپ

به گزارش ایرنا، باشگاه پرسپولیس با طرف بلژیکی برای انتقال بیرانوند با مبلغ ۷۰۰ هزار دلار به توافق رسیده بود و قرار شده بود که قسط آخرین انتقال بعد از انتقال نهایی بیرانوند و رسمی شدن قراردادش به پرسپولیس داده شود که مبلغ قسط آخر ۵۵۰ هزار دلار بود اما دلیل اینکه باشگاه پرسپولیس ۳۵ هزار دلار کمتر از این مبلغ قرارداد دریافت می کند چیست؟

در زمان انتقال علیرضا بیرانوند از نفت تهران به پرسپولیس توافقنامه دو بین دو باشگاه امضا می‌شود که با با توجه به آن توافقنامه مبلغ ۵ درصد از انتقال خارجی بیرانوند از پرسپولیس به یک تیم خارجی به نفت تهران می رسید که این مبلغ با توجه به قرارداد ۷۰۰ هزار دلاری پرسپولیس و آنتورپ می‌شود ۳۵ هزار دلار.

با توجه به این که باشگاه نفت تهران دیگر وجود خارجی ندارد مبلغ ۳۵ هزار دلار حق ترانسفر خارجی بیرانوند طبق قانون به فدراسیون فوتبال می رسد. یعنی فدراسیون به شکلی عجیب از انتقال بیرانوند به باشگاه آنتورپ بلژیک سود مالی برده. البته اگر در حال حاضر باشگاه نفت تهران وجود خارجی داشت این مبلغ طبق توافق طرفین باید به این باشگاه می‌رسید.

مصطفی سلیمانی وکیل علیرضا بیرانوند در همین راستا گفت: این مبلغ با توجه به اینکه دیگر باشگاه نفت تهران فعالیت نمی کند به فدراسیون فوتبال می رسد و از نظر قانونی این موضوع کاملا درست است.

وی ادامه داد: ۳۵ هزار دلار طبق قانون باید از سوی باشگاه آنتورپ به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت گردد که اگر باشگاه نفت امروز در فوتبال فعالیت می کرد این مبلغ به آنها می رسید. ای کاش فدراسیون فوتبال با این مبلغ بخشی از بدهی‌های باشگاه نفت را پرداخت کند.

وکیل علیرضا بیرانوند گفت: باشگاه بلژِیکی در این خصوص کاملا قانونی رفتار کرده و مستقیم همه پول را به پرسپولیس نداده است. ۵ درصد از مبلغ به باشگاه اول علیرضا بیرانوند که نفت تهران بوده است می رسد که همانطور که گفتم با توجه به عدم فعالیت نفت تهران این مبلغ به فدراسیون فوتبال خواهد رسید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: