به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۶۰۱۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
رئیس سازمان حشد شعبی کار داعش در عراق را تمام شده دانست و گفت که سیستم «دولت خلافت» عملا از کار افتاده و بازگشت داعش به عنوان یک هسته موثر در عراق امکانپذیر نیست.
"خیبرآنلاین" - «خالد الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی اعلام کرد که الحشد به عنوان یک نهاد نظامی عراق یکی از بازوان اصلی سیستم دفاع ملی کشور است و کاملا منسجم با سیستم کشور عراق است.

به گزارش دانشجو، رئیس سازمان حشد شعبی گفت که این سازمان تابع استراتژی است که نیروهای مسلح عراق از آن در جنگ علیه تروریسم استفاده می کنند.وی که با شبکه خبری المیادین گفت‌ وگو می‌ کرد، افزود: حشد شعبی اراده و خواسته ملت عراق است و طرف‌هایی که آن را رد می‎ کنند، در حقیقت به دنبال تضعیف عراق هستند.

الفیاض با بیان اینکه حشد شعبی امکان ندارد در برابر آمریکا یا هر طرف دیگری تسلیم شود، تصریح کرد: حشد شعبی و رهبران آن فداکارهای زیادی برای دفاع از عراق انجام داده‌اند.

رئیس سازمان حشد شعبی با اشاره به شهادت «ابو مهدی المهندس» نایب رئیس این سازمان گفت: باید راهی را که شهید المهندس برای دفاع از کشور در پیش گرفته بود، ادامه داد.

وی تصریح کرد: مصوبه پارلمان عراق درباره خروج نیروهای آمریکایی به طور اساسی به عملیات ترور شهید المهندس مربوط می شود. مواضع دولت عراق همسو با مصوبه پارلمان و تمایل ملت این کشور برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق است.

رئیس سازمان حشد شعبی در ادامه به تعرض اخیر رژیم صهیونیستی به مرزهای لبنان اشاره کرد و گفت: مواضع بغداد در احترام به حاکمیت لبنان ثابت است و اسرائیل به تجاوزات خود علیه بسیاری از کشورهای  عربی ادامه می‎دهد.

فالح الفیاض تاکید کرد که کمر داعش در عراق شکسته شد و سیستم «دولت خلافت» این گروه تروریستی هم از بین رفت و در واقع امکان بازگشت داعش به عنوان یک هسته موثر در عراق وجود ندارد.

وی همچنین به اعتراضات اخیر در عراق اشاره کرد و گفت که برخی ها از این اعترضات برای ایجاد فتنه در کشور سوء استفاده می کنند. ما نباید از اعتراضات مسالمت آمیز هراس داشته باشیم، اما در عین حال باید مراقب افراد سودجو بود.

الفیاض ادامه داد: عوامل ایجاد وحدت ملی در عراق رو به افزایش است و امکان ندارد کشمکش‌های طایفه‎ ای در عراق بار دیگر شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه دولت الکاظمی با حمایت پارلمان روی کار آمده، تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی و بحران اقتصادی، باید به دولت الکاظمی فرصت داد.

رئیس سازمان حشد الشعبی تاکید کرد که عراق با همه همسایگان خود به خصوص سوریه در مبارزه با تروریسم تعامل و همکاری می کند. عراق با سوریه روابط تاریخی و جغرافیایی و عشایری دارد و دمشق برای بغداد خیلی مهم است.

رئیس سازمان حشد الشعبی در ادامه به روابط تهران و بغداد اشاره کرد و گفت که این روابط در بهترین شرایط خود به سر می برد.

وی گفت که سفر الکاظمی نخست وزیر عراق به تهران و دیدار وی با آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و حسن روحانی رئیس جمهور ایران، نشان دهنده عمق روابط و منافع مشترک دو کشور است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: