به‌روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
سخنگوی منطقه‌ای وزارت‌خارجه آمریکا با تکرار ادعا‌های واشنگتن علیه ایران، تهران را به بی‌ثبات کردن منطقه متهم کرد.
"خیبرآنلاین" - «جرالدین گریفیت» سخنگوی منطقه‌ای وزارت‌خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه «رووداو» کردستان عراق، ایران را به بی‌ثبات کردن عراق متهم کرد.

به گزارش دانشجو، سخنگوی منطقه‌ای وزارت‌خارجه آمریکا با تکرار ادعای همیشگی واشنگتن علیه ایران و با اشاره به گزارش سازمان ملل متحد مدعی شد که ایران در حمله سال گذشته از به عربستان سعودی دست داشته و به یمن سلاح صادر کرده است.این ادعا در حالی مطرح می‌شود که «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اخیر در نشانه‌ای دیگر از مشارکت آمریکا در جنگ علیه یمن، از کشف تسلیحات آمریکایی در جبهه‌های استان‌های «البیضاء» و «مأرب» و دیگر جبهه‌های یمن خبر داده بود.

جرالدین گریفیت در ادامه با اشاره به سفر‌های اخیر «برایان هوک» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران به کشور‌های منطقه، گفت که آمریکا در تلاش است تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند. وی همچنین خاطرنشان کرد که برایان هوک برای بحث و بررسی در خصوص این مسئله به کشور‌های منطقه سفر کرده است.

در همین خصوص، برایان هوک از سوم تا ششم مرداد ماه (۲۴ تا ۲۷ ژولای) در مرحله جدیدی از دوره‌گردی‌های خود به تونس، قطر و کویت سفر کرد.

همزمان که ایران، حضور آمریکا و دخالت‌های آن را سبب بی‌ثباتی در منطقه می‌داند، گریفیت با تکرار ادعا‌های واشنگتن، مدعی شد که ایران از کشور‌های همسایه استفاده می‌کند تا ثبات منطقه را از بین ببرد. او در ادامه گفت که به نفع هیچ کس نخواهد بود که ایران «تسلیحات خطرناک» مثل کشتی‌های جنگی و جنگنده خرید و فروش کند.

وی در ادامه با «رایزنی‌های دیپلماتیک» خواندن فشار آمریکا علیه دیگر کشور‌ها گفت که واشنگتن به موفقیت دیپلماسی و ادامه تلاش‌ها «خوشبین» است و هم اکنون در حال رایزنی دیپلماتیک با طرف‌های ذیربط در ارتباط با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است.

سخنگوی منطقه‌ای وزارت‌خارجه آمریکا که پارلمان عراق مصوبه اخراج نیرو‌های این کشور عراق را تصویب کرده است، مدعی شد که آمریکا به برقراری امنیت و صلح در عراق توجه ویژه‌ای دارد و این در حالی است که ایران برای «تصفیه حساب‌های» خود از عراق استفاده می‌کند.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که تروریست‌های آمریکایی «سنتکام» در تاریخ سیزدهم دی ماه سال گذشته، در اقدامی تروریستی، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به همراه «ابومهدی المهندس»، معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی و نیرو‌های مرتبط به این سازمان به شهادت رساندند.

جرالدین گریفیت همچنین مدعی شد که امنیت و ثبات خاورمیانه برای آمریکا حائز اهمیت است و این کشور سعی دارد با دست‌یابی به راه حل‌های دیپلماتیک درگیری‌های منطقه را کاهش دهد.

وی در پایان اظهارات خود با اشاره به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «قسد» در شمال شرق سوریه گفت که آمریکا با نیرو‌های شمال شرق سوریه شراکتی امنیتی و «قوی» دارد. وی همچنین مدعی شد که آنچه برای آمریکا از اهمیت برخوردار است، شکست داعش است.

این در حالی است که خبرگزاری رسمی سوریه بار‌ها گزارش داده است که نیرو‌های آمریکا با همکاری شبه‌نظامیان کُرد شمال شرق سوریه نفت سوریه را به عراق قاچاق کرده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: