به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۶۰۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
روحانی به دنبال به فقر کشیدن مطلق است
با عزل روحانی کمر جریان نفوذ می‌شکند و منتظر نظر آقا بودن دراین موضوع غلط است چرا که سیره امامین انقلاب، حمایت از دولت مستقر است و تصور اینکه رهبر به یک نهاد نظام مأموریت بدهد علیه نهاد دیگر عمل کند، تفکر احمقانه‌ای است. بایست تاکید کرد که استیضاح حق مجلس و وظیفه اوست و نبایست از رهبری در این خصوص خرج کنیم. شرایط امروز شبیه برجام است و جاهایی علیه این جلسه فرافکنی می‌کنند و حتی آن را پوشش نمی‌دهند
"خیبرآنلاین" - همایش «استیضاح روحانی؛ مطالبه مردم، تکلیف مجلس» با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و صاحبنظران عرصه سیاست در شهر قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، این همایش که با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس، چهره های شاخص سیاسی و گفتمانی برگزار شد، با بایکوت فرمایشی و دستوری توسط بسیاری از رسانه های وابسته به جناح های مختلف همراه بود.

در عین حال، آن چه که تا این لحظه از آن گزارش شده، در ادامه منتشر می شود:

حجت الاسلام نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر با بیان اینکه در حال حاضر تنها 2 راه برای بهبود وضعیت کشور وجود دارد، تصریح کرد: اول اینکه آقای رئیس جمهور به سوءمدیریت 7 سال گذشته اقرار کند، برای حل مشکلات تمکین کرده و از لجبازی و خیره سری دست بردارد که البته ما چنین چیزی را در رفتارهای حسن روحانی مشاهده نمی کنیم؛ لذا تنها راه باقی مانده و آن هم استیضاح رئیس جمهور است.

وی ادامه داد: در بی فایده بودن حیات سیاسی حسن روحانی هیچکس در مجلس شک ندارد اما بعضی معتقدند بعضی ضررها پس از استیضاح متوجه کشور می شود که البته ما معتقدیم اعلام عدم کفایت حسن روحانی به مراتب جنبه های مثبت بیشتری برای کشور دارد و یک روز دیگر حیات سیاسی روحانی هم ضرر دارد.

کامران غضنفری نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر، هم در این همایش اظهار داشت: عده ای تاکنون با بیان این دروغ که رهبر انقلاب با استیضاح روحانی مخالف است، توانسته اند این اقدام را به تعویق بیندازند که نتیجه اش خسارت های کلانی است که در 3-4 ماه اخیر به مردم تحمیل شده است.

وی افزود: من به برخی دوستان در مجلس گفتم که اگر مجلس در خردادماه به وظیفه خودش عمل کرده بود و استیضاح را کلید زده بودند، مرداد و شهریور انتخابات برگزار شده و از مهرماه کابینه انقلابی در کشور مستقر می شد و این خسارت های کلان به کشور گرفته می شد اما متاسفانه عده ای نگذاشتند.

غضنفری گفت: رهبری که 7 خرداد 99 در آغاز مجلس و در پیامی کتبی به نمایندگان می فرمایند حق تحقیق تحقیق و تفحص، رد و قبول مدیران ارشد قوه مجریه حق تذکر و سوال و استیضاح جزو حقوق نمایندگان است و به صراحت لفظ سوال و استیضاح را بیان می کنند و می دانند که امسال سال پایانی دولت است؛ پس با این وجود آیا در خفا با استیضاح مخالفت خواهند کرد؟!

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، نیز در این همایش با اعلام موافقت درخصوص استیضاح حسن روحانی بیان کرد: روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود شعارهای زیادی درخصوص رونق اقتصادی و سیاست خارجه داد که امروز خلاف آنان ثابت شده؛ پس همین 2 دلیل برای استیضاح کافی است. دولت به دنبال فشار حداکثری به مردم است تا آشوب های خیابانی به راه اندازد و چشم امید خود را به اف ای تی اف و سی اف تی بسته است.

وی تصریح کرد: اگر ما خواهان استیضاح و برکناری روحانی هستیم، چون می دانیم فتنه بزرگتری در راه است و مسئله استیضاح باید به مطالبه عمومی مردم تبدیل شود. این دولت هیچ برنامه ای نداشته و هیچ اقدامی در رابطه با جهش تولید انجام نداده است. همانطور که شهدای ما وصیت کردند، نباید اجازه داده شود انقلاب به دست نا اهلان بیفتد، اگر این مسیر ادامه پیدا کند معلوم نیست چه بلایی بر سر انقلاب خواهد آمد!

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد نیز با بیان اینکه "گام اول انقلاب با استیضاح بنی صدر شروع شد و گام دوم انقلاب با استیضاح حسن روحانی رقم می خورد" تصریح کرد: استیضاح برای حفظ اعتماد مردم است که شرط لازم حفظ نظام است و ملت باید آماده استیضاح باشد وگرنه ادامه حضور این دولت هزینه های بالائی خواهد داشت.

وی ادامه داد: روحانی به دنبال قحطی ساختگی و‌ به فقر کشیدن مطلق برای تبدیل نظام ولایت به نظام سلطنت است. استیضاح 2 وجه اعلام و اعمال دارد؛ 7.5 سال است ولی امر مسلمین در سرتاسر بیاناتش روحانی را استیضاح کرد اما اعمالش وقت خاص خودش خواهد بود که مطالبه عمومی شود. هزاران مرکز در حال اقدامات مؤثرند که روحانی چهره آشکار آنهاست، نظام با همه آنها مبارزه می کند.

حجت الاسلام حمید رسایی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، از دیگر سخنرانان این مراسم بود و اظهار داشت: رئیس جمهور فقط کفایت مدیریت قشم و توچال را دارد و راه حلی جز برداشتن پای روحانی از روی گلوی مردم نیست. در خوشبینانه ترین حالت، دولت روحانی دولت بیکار کم خرج است و‌ در حالت بدبینانه هم فعال ضدنظام است و اگر شورای نگهبان باز هم کوتاهی کند، باز هم هزینه می دهیم.

وی درخصوص استیضاح حسن روحانی اظهار داشت: با عزل روحانی کمر جریان نفوذ می شکند و منتظر نظر آقا بودن دراین موضوع غلط است چرا که سیره امامین انقلاب، حمایت از دولت مستقر است و تصور اینکه رهبر به یک نهاد نظام مأموریت بدهد علیه نهاد دیگر عمل کند، تفکر احمقانه ای است. بایست تاکید کرد که استیضاح حق مجلس و وظیفه اوست و نبایست از رهبری در این خصوص خرج کنیم. شرایط امروز شبیه برجام است و جاهایی علیه این جلسه فرافکنی می کنند و حتی آن را پوشش نمی دهند.

رسایی ادامه داد: مصوبه ستاد نیاوران، آوردن دولتی با شعار دولت نجات ملّی و ناکارآمد نشان دادن مجلس تا ۱۴۰۰ است. روحانی هم که‌خیالش راحت است با او برخوردی نمی شود، بنا دارد تا زمین سوخته تحویل دهد. مانع استیضاح، رئیس مجلس است که آنجا را ستاد انتخاباتی خویش کرده و برنامه برای ریاست جمهوری دارد. بایست از جمنا و پایداری پرسید که چرا تنها در زمان انتخابات جلسه می گذارند و به فکر رای مردم هستند اما اکنون سکوت کرده اند؟!
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
1
0
احسنت بر شما و وای بر حضرات به اصطلاح حزب الهی بی بصیرت که رهبری را سپر بلای خود کرده اند و اسمش را پشت سر رهبری بودن می گذارند. روحانی باید اعدام شود.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
امان از تندروی بی نتیجه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
پس چی شد استیضاح ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
❌روحانیت وابسته در خدمت ابرقدرتها

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
0
0
یک مشکل روحانی است، ولی مشکل بزرگتر خود مردم هستند. بخشی از مردم ایران به خصوص کسانی که در یک فرآیند ناگهانی از شهرهای کوچک به کلان شهرها مهاجرت کرده اند در خلاء هویتی پس از مهاجرت خود به شدت یک هویت غربگرایانه را از خود بروز می دهند. نکته ی اصلی هم این است که آن ها معلومات و اطلاعات سیاسی و حتی غیر سیاسی چندانی ندارند، و فقط با تکرار نکات منفی نظام که از قضا انتخاب خود آنان است بر سر نظام و رهبری می کوبند. آنان متصل به بی بی سی و من و تو هستند و این شبکه ها هستند که به این بخش از مردم خط دهی رسانه ای می کنند.
واقعیت این است که نه فقط در صورت عزل روحانی که حتی در صورت ماندن روحانی و برگزاری انتخابات 1400 و انتخاب یک چهره ی به قول شما انقلابی، باز هم، چنان مشکلات پیچیده ای در برابر انقلاب اسلامی قرار دارد که حل آن ها تقریبا محال است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: