به‌روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
به اعتقاد دمکرات‌ها ترامپ نه تنها امتیاز جدیدی از ایران نگرفت، بلکه امتیازاتی که دمکرات‌ها در قالب برجام گرفته بودند، را نیز از دست داد. با این حساب نوع نگاه بایدن و تمام دمکرات‌ها به موضوع ایران و برجام، از دست دادن ابزاری علیه ایران بود و آنها با این نگاه حکومت را در آمریکا به دست می‌گیرند
"خیبرآنلاین" - فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا، درباره سابقه فعالیت ضدایرانی دمکرات‌ها در تاریخ آمریکا گفت: سابقه فعالیت ضدایرانی دمکرات‌ها به ابتدای انقلاب مربوط می‌شود و زمانی که کارتر اولین تحریم‌ها علیه ایران را صادر کرد.

به گزارش دانشجو، وی ادامه داد: اولین مجموعه تحریم‌های جدی‌تر نیز زمان کلینتون اعمال شد که او هم دموکرات بود، تحریم‌ها در دوره اول اوبامای دموکرات نیز هیچگاه با تحریم‌های زمان کلینتون، ریگان و بوش پدر و پسر قابل مقایسه نبود.

ایزدی با تأکید براینکه دمکرات‌ها در حوزه تحریم همواره ید طولانی نسبت به جمهوریخواهان دارند، گفت: ابزار تحریم همواره جزو مهمترین ابزار دمکرات‌ها محسوب می‌شود و آنها به صورت سنتی طرفدار و حمایت کننده از تحریم بوده‌اند اما در دولت‌های جمهوریخواه تحریم همیشه در کنار سایر ابزار‌ها به کار می‌رود.
 
این کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به اختلاف بایدن دمکرات و ترامپ جمهوریخواه بر سر مسئله برجام گفت: بایدن و تیم او معتقد نیستند که خروج ترامپ از برجام غیراخلاقی بود؛ آنها می‌گویند اساساً برجام نوعی اهرم و ابزار فشار بر ایران بود و اگر تیم دمکرات روی کار بود قطعاً برجام را به عنوان ابزار گروگانگیری حفظ می‌کرد و از طریق این گروگان فشار‌ها را بر ایران افزایش می‌داد.

وی ادامه داد: آنها معتقدند دعوای ترامپ با ایران و خروج از آمریکا از برجام سبب شد ایران در حوزه تسلیحاتی قدرتمندتر از گذشته شود؛ گرچه در حوزه اقتصادی فشار‌های اعمال شده بر کشورمان در زمان ترامپ بی سابقه بود، تا حدی که دلار را به قیمت ۳۰ هزار تومان رساند اما همه این فشار‌های اقتصادی باعث نشد ترامپ به اهداف خود دست یابد.

ایزدی گفت: به اعتقاد دمکرات‌ها ترامپ نه تنها امتیاز جدیدی از ایران نگرفت، بلکه امتیازاتی که دمکرات‌ها در قالب برجام گرفته بودند، را نیز از دست داد. با این حساب نوع نگاه بایدن و تمام دمکرات‌ها به موضوع ایران و برجام، از دست دادن ابزاری علیه ایران بود و آنها با این نگاه حکومت را در آمریکا به دست می‌گیرند.
 
این کارشناس مسائل آمریکا یادآور شد: متاسفانه این نگاه خوشبینی که در داخل نسبت به روی کار آمدن تیم دموکرات وجود دارد، در گذشته همواره یکی از عوامل اصلی و مهم ضربه به منافع ملی بوده و در صورت استمرار و تکرار این نگاه در آینده نیز ضربات مهلکی به منافع ملی وارد خواهد شد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
حاج علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
0
0
دلار سی هزار تومان محصول برجام است ، اگر گرانی محصول تحریم است، چرا گرانی دلار سه ماه قبل از خروج امریکا از برجام آغاز شد؟ دلار در اسفند 1396 درست سه ماه قبل از خروج امریکا از برجام از 3500 تومان به پنج هزار تومان رسید و این شروع گرانی درست سه ماه قبل از خروج امریکا از برجام بود و تحریمهای نفتی و بانکی در آبان 1397 اجرایی شد که دلار هجده هزار تومان بود و با اجرایی شدن تحریم دلار به 9هزار تومان افت کرد دلار در مهر ماه 1399 به 32هزار تومان رسید که با تحریم 18بانک ایرانی افت قیمت کرد ،پس روشن است برجام محصول ابر تورم و گرانی دلار در ایران است علت سقوط آزاد ارزش ریال برجام است، برجام خسارت محض است در زمستان سال 1391 با افزایش بهره بانکی سپرده ها دلار از شش هزار تومان به 2800تومان رسید و پیروزی روحانی ریزش دلار را متوقف و قیمت دلار را تا 3200تومان در سال 92 افزایش داد این افزایش قیمت محصول وعده مذاکره بود که ما میگوییم دم خروس ،اما ادعای ثبات اقتصادی با برجام و مذاکره قسم دروغ است مردم میدانند برجام خسارت محض است متاسفانه مسئولان (...) به این خسارت حتی در صورت عدم پایبدنی امریکا ادامه دادند و این حماقت (...) را میرساند که خداوند احمق تر از (...) نیافریده،مرگ بر (...)
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی و حقوقی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: