به‌روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
اقدامات دیوان محاسبات کشور در ورود به برخی از موضوعات خاص مثل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بسیار مهم است، هرچند دلیل اصرار دولت و وزارت اقتصاد بر عدم فسخ این قرارداد را نمی‌دانیم
"خیبرآنلاین" - مراسم معارفه حاکم شرع دیوان محاسبات کشور با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه، دکتر مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور، علی کامیار دادستان دیوان و حجت الاسلام والمسلمین صادق رحیمی حاکم شرع جدید دیوان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، رئیس کل دیوان محاسبات کشور در این مراسم گفت: در دیوان همه‌ی عزم خویش را جزم کردیم که به نحو احسن از بیت المال پاسداری کنیم و به اصلاح رویه‌های مالی کشور اهتمام داشته باشیم.

دکتر بذرپاش ادامه داد: همه ارکان دیوان محاسبات کشور، اعم از  رئیس کل و دادستان، هیات‌های مستشاری، محمکه تجدیدنظر و حسابرسی‌ها و رسیدگی‌های این سازمان به نوعی شأن قضایی دارند.

وی با تاکید بر اینکه مردم از کم اقدامی و یا بی اقدامی مسئولان بیش از اقدامات دارای خطا رنج می‌برند، اظهار داشت: ریسک مدیریتی در کشور به حداقل رسیده و ایجاد تغییرات بنیادی و پررنگ در دیوان محاسبات کشور در این زمینه کمک قوه قضائیه را می‌طلبد. چرا که هدف، تشکیل پرونده نیست بلکه هدف اصلاح رویه‌ها و امور مالی کشور است.

بذرپاش متذکر شد: بسیاری از گرفتاری‌ها و مشکلاتی که وجود دارد، در حیطه وظایف قانونی و ساختاری دیوان محاسبات نیست و بر این اساس ورود نمی‌کنیم. در این شرایط سخت، هدف ما کمک به دولت و حل مشکلات مردم است و اقدامات دیوان محاسبات کشور در ورود به برخی از موضوعات خاص مثل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بسیار مهم است، هرچند دلیل اصرار دولت و وزارت اقتصاد بر عدم فسخ این قرارداد را نمی‌دانیم.

رئیس کل دیوان محاسبات در بخش دیگری از سخنان خویش ضمن تبریک به حجت الاسلام والمسلمین صادق رحیمی به عنوان حاکم شرع جدید دیوان، از خدمات مرحوم عبداللهی در زمان تصدی این مسئولیت به نیکی یاد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: