به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
عدم ترخیص این محموله در بندر شهید رجایی بندرعباس، باعث شده بود این حجم زیاد از برنج به مدت ۲۸۴ روز بلاتکلیف بماند که در نتیجه اقدام دستگاه قضایی برای تسریع در فرآیند ترخیص و بارگیری این محموله، میزان قابل توجهی از نیاز بازار تأمین می‌شود
"خیبرآنلاین" - به فاصله 2 روز پس از آزادسازی 6500 تن برنج دپوشده در بندر شهید رجایی بندرعباس با اقدام به موقع دستگاه قضایی در استان هرمزگان، اکنون 6700 تن برنج دپوشده دیگر که در خطر انقضا قرار داشت، این‌بار از انبار‌های گمرک قشم ترخیص و به مناطق مختلف کشور بارگیری شد.

به گزارش میزان، ۲۵ آبان بود که رییس کل دادگستری استان هرمزگان از ضرب‌الاجل دستگاه قضایی برای ترخیص 5700 تن برنج وارداتی طی 1 هفته خبر داد و تاکید کرد: با توجه به بازدید دادستان قشم از انبار‌های گمرک در این جزیره، با صدور دستور قضایی برای ترخیص برنج‌های وارداتی 1 هفته فرصت تعیین شده است.

در همین راستا و پس از گذشت ۴ روز از این ضرب‌الاجل، روند ترخیص 5700 تن برنج وارداتی دپوشده در انبار‌های گمرک قشم آغاز شده است.

علی صالحی رییس کل دادگستاری استان هرمزگان، در این زمینه گفت: در راستای احقاق حقوق عامه و به منظور نظارت بر بازار و تعدیل قیمت‌ها، 5700 تن برنج وارداتی موجود در انبار‌های گمرک قشم پس از مدت مدیدی بلاتکلیفی و عدم ترخیص توسط صاحبان کالا، هم اکنون به وسیله کامیون‌های سنگین و نیمه سنگین در حال بارگیری و ارسال به مناطق مختلف کشور است.

صالحی خاطر نشان کرد: تأخیر در روند ترخیص این محموله‌ها سبب شده بود که این حجم زیاد از کالای اساسی برنج در معرض انقضای مدت مصرف قرار گیرد.

این مقام قضایی یادآور شد: بنابر گزارش کارشناسان و مسئولان مربوطه درصورت ادامه معطلی در روند ترخیص، این محموله‌های بزرگ برنج در معرض فساد قرار می‌گرفت و در نهایت چاره‌ای جز معدوم نمودن آن‌ها وجود نداشت که این موضوع با توجه به تخصیص ارز دولتی به واردکنندگان و همچنین هزینه‌های نگهداری در گمرک منجر به تحمیل خسارت قابل توجهی به بیت‌المال می‌شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن قدردانی از همه کسانی که در این رابطه با مسئولین قضایی همکاری لازم را داشته‌اند، تصریح کرد: خوشبختانه با ورود دستگاه قضایی به موضوع و در نتیجه همکاری خوب دستگاه‌های اجرایی و صاحبان کالا و البته با اطلاع رسانی به موقع موضوع از طریق رسانه‌ها در کمتر از 1 هفته از ضرب‌الاجل تعیین شده، با ترخیص این محموله‌های بزرگ برنج، از تحمیل خسارات ناشی از تأخیر به وجودآمده به بیت‌المال و تجار و واردکنندگان، جلوگیری شد.

شایان ذکر است روز دوشنبه ۲۶ آبان نیز محموله 6500 تنی برنج دپوشده در بندر شهید رجایی بندرعباس با اقدام به موقع دستگاه قضایی، ترخیص و بارگیری شد.

عدم ترخیص این محموله در بندر شهید رجایی بندرعباس، باعث شده بود این حجم زیاد از برنج به مدت ۲۸۴ روز بلاتکلیف بماند که در نتیجه اقدام دستگاه قضایی برای تسریع در فرآیند ترخیص و بارگیری این محموله، میزان قابل توجهی از نیاز بازار تأمین می‌شود.

بنابراین ظرف 2 روز با اقدام به موقع دستگاه قضایی در استان هرمزگان بیش از ۱۲ هزار تن برنج از گمرکات ترخیص و با بارگیری به مناطق مختلف کشور در راستای تامین نیاز بازار، عرضه می‌شود.
برچسب ها: دستگاه ، قضا ، برنج ، دپو ، انقضا ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: