به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
یکی از مسئولیت‌های مهم و کلیدی این است که دستگاه انتظامی کشور باید مقتدر باشد. نگاهی که امروز پلیس به موضوع امنیت، نظم و امنیت عمومی دارد، پاسداری از این ارزش‌ها و اصول است
"خیبرآنلاین" - حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد خطیب نمازجمعه تهران در سخنرانی خطبه‌های نماز عبادی سیاسی 22 مهر با تبریک هفته وحدت، گفت: هفته وحدت، هفته تحکیم وحدت‌ها، اصول و ارکان اقتدار امت اسلامی است.

به گزارش بسیج، وی افزود: پیامبر مکرم اسلام شخصیتی است که در پرتو انوار توحید و دستیابی به عالی‌ترین مقامات انسانی حلقه ارتباط ملک و ملکوت است، حضرت محمد(ص) راه را برای ارتقای حیات اجتماعی هموار نمود.

خطیب جمعه تهران عنوان کرد: سرشت انسان خلق و خوی اوست، خلق حالی است برای نفس انسان که او را بدون فکر و تامل به سوی کارهایی بر می انگیزد که علم ان را رمز تعالی انسان دانسته است.

وی افزود: انسان آراسته به اخلاق به سهولت به سوی ارزش‌ها و فضائل گرایش دارد. وفا به عهد، ادای امانت، حمایت از مظلوم، دوستی به خاطر خدا، نداشتن درخواست از انسان‌ها و ترس و امید نسبت به خدا از ویژگی انسان‌های آراسته است.

ابوترابی با اشاره به صحبت های معاون وزیر خارجه امریکا درباره خلیج فارس، گفت: معاون وزیر خارجه آمریکا در سال ۱۹۸۰ میلادی در جریان سخنرانی خود در دانشگاه جرج تاون آمریکا، گفت که که اگر جهان را دایره سطحی فرض کنیم و کسی بخواهد مرکز این دایره را تعیین کند، قطعاً می‌توان گفت مرکز آن خلیج فارس است. ملت ایران و انقلاب اسلامی مرکز حساس جهان که خلیج فارس است را از تحت سلطه انگلستان و آمریکا خارج کرده است. غرب، منطقه خلیج فارس که نقطه استراتژیک است را از دست داده و در غم فراغ او آرام نمی‌نشیند. امروز ایران و کشورهای مسلمان و دوست حاشیه خلیج فارس تامین کننده امنیت این منطقه حساس و راهبردی هستند.

خطیب نمازجمعه تهران با آشوب‌های اخیر عنوان کرد: حوادثی که این روزها شاهد آن بودیم بدون تردید برای یک نظام سیاسی پویا، مقتدر، کارآمد که در اندیشه فهم چالش‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی پیش روی خود است، راهی برای خلق قدرت برای ملت ایران است. همانطور که دفاع مقدس به میدانی برای به فعلیت رسیدن استعدادهای نهفته، خود باوری ملی، خود کفایی دفاعی و جهش علمی و توسعه دانش و فناوری بنیادی تبدیل شد و راه را برای شکل گیری قدرت منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای مقاوت در دنیای اسلام هموار کرد و شبکه در هم تنیده و مقتدر امنیتی فرهنگی و دفاعی را در جهان اسلام شکل داد.

وی افزود:‌ خلیج فارس ۶۳ درصد از ذخایر نفتی جهان را در اختیار دارد. ۳۰ درصد از ذخایر گازی جهان نیز در این خلیج قرار گرفته است. اخیراً وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد جهان به زودی برای تأمین ۶۵ درصد از نیازهای نفتی خود به خلیج فارس وابسته خواهد شد و این ظرفیت ایران اسلامی در داشتن حدود دو هزار و 800 کیلومتر ساحل در شمال و جنوب، موقعیت حساس و تعیین کننده‌ای است.

ابوترابی فرد گفت: همبستگی مهم‌ترین عامل خلاق و عنصر اصلی تداوم حیات اجتماعی و نظام اخلاقی است. مسئله دشمنان حجاب نیست، مسئله آنان از بین بردن همبستگی و فروپاشی نظم اجتماعی است.

وی افزود: جایگاه شایسته و زیبنده ملت عزیز ایران با استفاده شایسته از ظرفیت‌های انباشته شده در مجامع علمی و دانشگاهی به دست می‌آید. در همین دانشگاه تهران با ابتکار ریاست دانشگاه و همکاری جدی اساتید شاخص از همه جریان‌های سیاسی و مشارکت فعالانه خانه فکر، مجمعی برای فهم چالش‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و ارائه نقشه راه برای تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها شکل گرفت که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به اغتشاشات هفته‌های اخیر گفت: حوادثی که این روزها شاهد بودیم، برای یک نظام سیاسی پویا، مقتدر و کارآمد که در اندیشه فهم درست چالش‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پیش روی خود است، راهی برای خلق قدرت است. همانطور که دفاع مقدس به میدانی برای به فعلیت رسیدن استعدادهای نهفته، خستگی ناپذیری مردم، خودباوری ملی، اتحاد ملی، خودکفایی دفاعی، اقتدار علمی و توسعه دانش و فناوری‌های بنیادی تبدیل گردید و راه را برای شکل گیری قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای محور مقاومت و دنیای اسلام هموار کرد و شبکه در هم تنیده و کارآمد و مقتدر فرهنگی، امنیتی و دفاعی را در جهان اسلام از دریای عمان تا دریای مدیترانه شکل داد، حوادث روزهای اخیر نیز راه را برای تجربه تعیین کننده و ارتقای جایگاه ملت ایران و جوانان این سرزمین، به ملت تصرف نشدنی هموار خواهد کرد.

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد در ادامه گفت: اگر امروز می‌بینید دنیای اسلام در این جایگاه قرار دارد، محور مقاومت با این عناصر اصلی شکل گرفته است. یکی از مسئولیت‌های مهم و کلیدی این است که دستگاه انتظامی کشور باید مقتدر باشد. نگاهی که امروز پلیس به موضوع امنیت، نظم و امنیت عمومی دارد، پاسداری از این ارزش‌ها و اصول است.

وی به نقش مهم پلیس در تامین امنیت جامعه اشاره کرد و گفت: پاسداری از اصول و منابع اصلی اجتماعی رسالت پلیس است و آنها می‌خواهند پلیس مقتدری برای حراست از این اصول در حوزه وظایف قانونی خویش در کشور ما حضور نداشته باشد. اقتدار و امنیت جهان اسلام به همبستگی در جهان اسلام است. راهبرد رهبر انقلاب اسلامی نیز راهبرد وحدت ملی و انسجام اسلامی برای تحقق این مهم است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
hosein
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۶
0
0
همه دعواها از اول انقلاب تا بحال فقط و فقط بر سر اسلامیت و غربگرایی(بی دینی) است البته در یازده سال اول انقلاب مصادیق غربی ومحیط و شهرنشینی غربی بشکل امروزی وجود نداشت و لذا تمایل به فرهنگ اسلامی و حجاب بیشتر بود اما متاسفانه با تشکیل حزب اصلاح طلب که متمایل به غرب بود بتدریج شهرنشینی و برنامه ها و قوانین غربی وارد ایران شد و از اصول اساسی اسلام و انقلاب فاصله گرفته شد بخصوص بعداز جنگ که ارزش های اسلامی رفته رفته کنار گذاشته شد درواقع تمدن و شهرنشینی غربی فرهنگ اسلامی را ازبین برد بهمین خاطر است که موضوع اعتراضات مردم شده است برداشتن روسری! در حالیکه موضوعات مهم تری مثل تغییر رویه بانکداری از ربا به بانکداری اسلامی و همچنین جلوگیری از تصویب قوانین غربی در مجلس و نیز اجرای اقتصاد اسلامی وجود دارد که نباید نادیده گرفته شوند پرواضح است که مسئولین غربگرا انقلاب را از مسیر اصلی اش خارج کرده اند و تا دیر نشده باید کاری کرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: