به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۶۰۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷
بیانیه شاک درباره رخدادهای اخیر
فرزندان ملت در نهادهای امنیتی و انتظامی با تمام توان و اراده راسخ اجازه نخواهند داد تا عده ای آشوبگر با حمایت دستگاه­‌های اطلاعاتی بیگانه، بیش از این امنیت عمومی جامعه را به خطر بیندازند. لذا با هرگونه اخلال در نظم عمومی و تجمع غیرقانونی در هر سطحی و مکانی برخورد قاطع و بدون اغماض صورت خواهد گرفت
"خیبرآنلاین" -

بسمه تعالی

شورای امنیت کشور با توجه به آغاز و تداوم اغتشاشات که نشان ­دهنده یک جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف تضعیف همبستگی ملی و به عقب راندن پیشرفت کشور بوده و اساسا مطالبات واقعی مردم را به انحراف می ­کشاند، بنا به خواست عمومی مردم جهت ارتقای سطح امنیت اجتماعی، توضیحات زیر را ارائه می­ دهد:

جمهوری اسلامی ایران با نظام مردمسالاری دینی در طول 4 دهه اخیر لنگرگاه ثبات و امنیت منطقه‌ای بوده است. ناکامی کودتا، اقدامات تروریستی گروه­‌های ضدانقلاب و تجزیه طلب در دهه نخست انقلاب اسلامی، دفع تجاوز رژیم بعث عراق در دوران دفاع مقدس تا حفظ امنیت ملی در محیط پرآشوب غرب آسیا با تجاوزهای مکرر نظامی آمریکا و تروریسم داعش، همگی نشان دهنده توان امنیتی بالا مبتنی بر الگوی امنیت مردم پایه بوده است. اقتدار ملی در جمهوری اسلامی ایران بر مشارکت حداکثری مردم در نظام مردمسالاری دینی استوار می‌­باشد، به همین جهت نیز نقطه تمرکز دشمن؛ مردم و ولایت فقیه است.

دولت سیزدهم در یکسال گذشته با گفتمان «دولت مردمی و ایران قوی» برنامه خود را بر اصلاح ساختارهای اقتصادی، عدالت اجتماعی و مقابله با فساد برای بهبود معیشت عمومی قرار داده است. انباشته شدن حجم زیادی درخواست های صنفی و مطالبات اقتصادی میان مردم عزیز کشور، اصلی ترین دغدغه بوده که همت اصلی دولت نیز به رفع آنان مصروف گشته است. از سوی دیگر دولت با دیپلماسی چندجانبه، ضمن ارتقای روابط با همسایگان، پیوستن به اتحادیه‌­های اقتصادی با قدرت­‌های نوظهور، مذاکره با غرب درباره برجام را نیز با ایستادگی بر منافع ملی و به طور مشخص رفع فوری تحریم های ظالمانه، دنبال کرده است. رویکرد دولت بدون درگیرشدن به مسائل حاشیه ای بر اصلاح فرایندها و ساختارها جهت پیشرفت جهادی متمرکز شده تا کشور در آستانه جهش اقتصادی پس از سال­ها تحریم داخلی و خارجی قرار گیرد.

در شرایطی که کشور به آرامش سیاسی، خنثی سازی تحریم­‌ها و ثبات اقتصادی پس از طرح بزرگ هدفمندسازی ارز ترجیحی رسیده و دولت برای مواجهه با ریشه های نارضایتی های اجتماعی-اقتصادی در حوزه های مسکن، اشتغال، حاشیه نشینی، آسیب های اجتماعی و... ناشی از سیاستگذاری های غلط توسعه در دهه های گذشته آماده می‌­شد، دشمن با ناامیدی از راهبرد فشار حداکثری به جنگ ترکیبی روی آورد. فوت تاثربرانگیز خانم مهسا امینی پس از حضور در واحد پلیس امنیت اخلاقی تهران مورخ ۲۵ شهریور باعث شد تا دشمن، طراحی پیچیده خود در جنگ ترکیبی که بنا بود به بهانه های مختلف آغاز شود، را تسریع و با شتاب اجرایی سازد. لذا هرچند گزارش های رسمی سازمان پزشکی قانونی، مجلس شورای اسلامی، فراجا و همچنین نظرات کارشناسی پزشکان متعهد کشور نشان می داد که هیچ اقدام مستقیمی از سوی عوامل انتظامی منجر به فوت خانم امینی نگردیده است، اما اغتشاش به این بهانه آغاز و اساسا موضوع متوفی به فراموشی سپرده شد. اعتراضات مسالمت­‌آمیز، به سرعت با فضاسازی منفی رسانه‌های تروریستی (بی.بی.سی و سعودی اینترنشنال) به سمت روند غیرقانونی و آشوب های خیابانی سوق داده شد. ظرف مدت کوتاهی با ورود شبکه آشوبگران حرفه­‌ای و سازمان یافته با رهبری فضای رسانه­‌ای انگلیسی-سعودی تبدیل به اغتشاش و اقدامات تروریستی شد. حمله مستقیم به مراکز امنیتی، نظامی و انتظامی، کشته سازی در میان جمعیت معترض، تخریب مراکز درمانی و آمبولانس‌­ها و همچنین تخریب گسترده اماکن عمومی مانند شهرداری­ها، خودروهای آتش نشانی، مساجد، بانک ها و اموال خصوصی مردم در دستورکار قرار گرفت.

دشمن همچنین از طریق اجماع سازی میان گروه های ضدانقلاب و نیز تهییج برخی از سلبریتی­‌ها قصد داشت با جنگ روانی گسترده و کشته سازی های دروغین، بهانه ای برای سلب آسایش مردم و گسترش اغتشاش در کف خیابان ایجاد کند. لذا آنچه امروز در برابر دیدگان مردم قرار دارد نه اعتراض مدنی، بلکه تخریب، خشونت و ناامنی از سوی اقلیتی اغتشاش­گر است که زمینه را جهت ورود و سوءاستفاده گروهک های تجزیه طلب و تروریسم داعشی برای انجام حملات ددمنشانه به هموطنان بیگناه و مظلوم نظیر آنچه در سومین حرم اهل بیت شاهچراغ(سلام الله علیه) یا حمله تروریستی ایذه رخ داد، فراهم کرد. بررسی های مراجع ذی ربط نشان می دهد در نتیجه مجموع آشوب­گری­‌های یادشده، تاکنون بالغ بر ۲۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند که می‌توان آنها را به اقسام شهدای امنیت، شهدای مردمی در اقدامات تروریستی، افراد بی گناه قربانی پروژه کشته سازی گروهک­‌ها، مردم بی­گناهی که در شرایط بهم­ ریختگی امنیتی جان باخته‌اند، اغتشاشگران و نیز عناصر ضدانقلاب مسلح عضو گروهک‌­های تجزیه طلب، تفکیک کرد. همچنین در این حوادث، هزاران میلیارد تومان خسارت به مراکز دولتی، عمومی و خصوصی وارد شده است که کمیته تحقیق وزارت کشور موظف به برآورد دقیق و به تفکیک خسارات و همچنین تعیین تکلیف شیوه جبران مادی و معنوی آسیب های وارده، شده است.

اقوام غیور و اصیل ایرانی در استان‌­های مرزی کشور در مدت اخیر آماج طراحی های دشمن برای کشاندن موضوع اعتراضات به نزاع قومی و مذهبی بوده اند. طراحی اغتشاشات با ورود گروه­های تجزیه‌­طلب در استان­‌های سیستان و بلوچستان، کردستان و آذربایجان غربی به هدف ایجاد چرخه‌ای از خشونت و چنددستگی در صفوف ملت صورت گرفت. در مقابل، تمجید مقام معظم رهبری درباره قومیت های کرد و بلوچ و نیز تدابیر ویژه ایشان برای مدیریت میدانی حوادث زاهدان در تفکیک جان باختگان بیگناه، دلجویی و شهید قلمدادکردن آنان، ثبات و آرامش را تحقق بخشیده است. لازم به تاکید است که تداوم این رویکرد ایجابی و اصلاحی، به دور از هرگونه فشار و سهم خواهی سیاسی، اراده قطعی نظام جمهوری اسلامی ایران در مدیریت وضعیت قومی-مذهبی نقاط مختلف کشور می باشد.

دانشگاه به عنوان مهمترین رکن تحقق اقتدار علمی و پیشران پیشرفت ملی در کشور، از ابتدای اغتشاشات مورد طمع دشمن قرار داشت، همچنان که مدارس نیز برای آشفته ­خاطر نمودن اذهان خانواده‌­ها مورد هدف قرار گرفت. طی این مدت تلاش مجموعه دستگاه‌­ها، وزارتخانه­‌ها و دانشگاه‌ها بر روی آرامش بخشی، تمرکز بر حوزه علم و در کنار آن نشاط سیاسی از طریق سازکارهای پیش بینی شده نظیر تشکل­های دانشجویی، کرسی­‌های آزاد اندیشی، مجوز به برنامه‌­های سیاسی و... بوده است. علیرغم تمامی هنجارشکنی­‌ها و فحاشی­‌های صورت گرفته در صحن مقدس دانشگاه توسط عده قلیلی از دانشجویان، اما اراده نظام جمهوری اسلامی بر غیرامنیتی نمودن فضای دانشگاه­‌ها، استفاده از سازکارهای داخلی مراکز آموزش عالی و هدایت قشر دانشجو به سمت کسب علم و دانش بوده است.

راهپیمایی گسترده و کم سابقه مردمی در سراسر کشور به مناسبت ۱۳ آبان معادلات دشمن برای نمایش دروغین اغتشاشگران به جای مردم را به صورت کامل تغییر داد. از این روی دستگاه‌های اطلاعاتی دشمن، از طریق قاچاق بی سابقه سلاح به درون کشور به منظور گسترش اقدامات تروریستی نظیر شلیک مستقیم به تجمعات و نیز فعالیت پرحجم عملیات روانی-شناختی مبتنی بر دروغ و تغییر تاکتیک­‌های خیابانی، کوشیدند ضمن ایجاد نارضایتی و سلب آرامش روانی مردم، آنها را به ستوه آورده و انگشت اتهام را به سوی نظام نشانه روند. اینک که اغتشاش­گری و تروریسم با صبر و رشادتِ حافظان وطن و امنیت مدیریت و ناکامی دشمن آشکار گردیده است، می‌توان بیانات رهبری معظم انقلاب در مراسم دانش آموختگی مشترک نیروهای مسلح در 1401.7.11 را بهتر فهم نمود. چه اینکه ایشان تاکید فرمودند: موضوع دشمن حجاب و بی­‌حجابی نبوده، بلکه برنامه ریزی دشمن مقابله با حرکت شتاب گرفته کشور به سوی پیشرفت همه­ جانبه است.

درباره معترضان، نظام جمهوری اسلامی تلاش کرده با مدارای حداکثری امنیتی برخورد و اقدامات سیاسی جهت جذب حداکثری را در دستورکار قرار دهد. چه اینکه ریاست محترم جمهوری اسلامی در تبیین حق اعتراض و تفکیک آن از اغتشاش به 3 مولفه گفتگو، انتقاد و اعتراض با هدف اصلاح اشاره کردند. لازم به ذکر است در دولت سیزدهم طی یک سال گذشته، حداقل 4 اقدام مشخص برای نهادینه کردن حق اعتراض و سامان دادن به این موضوع انجام شده است: برگزاری انتخابات خانه احزاب به عنوان محلی جهت گفتگو­های سیاسی، ساماندهی انجمن­‌های صنفی، حمایت از سازمان­های مردم نهاد NGO و تدوین پیش نویس آئین‌نامه برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌‌های قانونی از آن جمله می باشند.

به دلیل تفاوت ماهوی 2 گروه ناراضی و معترض، با اغتشاشگران تروریست، برخورد نیروهای امنیتی با اغتشاش به جهت آسیبی که به امنیت مردم داشته اند، کاملا متفاوت بوده است. به طور قطع اعتراض اجتماعی و پیگیری مطالبات بحق صنفی و معیشتی مردم - همچنان که در سال­های اخیر به شکل متعدد و بدون کمترین مساله امنیتی برگزار شده است - و نیز اعتراض سیاسی به فرایندهای جاری به شکل مسالمت آمیز، با حضور مسلحانه ضدانقلاب در خیابان­ها، آتش زدن اموال عمومی و خصوصی، استفاده از سلاح سرد و گرم علیه مردم و حافظان امنیت، ارعاب عمومی و اخلال در نظم شهری، هیچگونه نسبتی نداشته است. لذا بایستی خشونت ورزی در ابعاد مختلف را به عنوان، مرز میان اعتراض و اغتشاش تلقی کرد.

طراحی دشمن برای تداوم اغتشاشات و صبر راهبردی نظام در مدیریت فضای عمومی کشور، منجر به واردآمدن خسارت های مادی و معنوی بی شمار به عموم مردم شده است. شکل گیری این وضعیت که برخی آن را مماشات نظام با اغتشاشگران و تروریست ها تلقی می‌کنند، اعتراض اکثریت مردم را به دنبال داشته که خواهان ثبات و امنیت در کشور هستند. تزریق ناامیدی، ضربه به کسب­‌و­کارهای اقتصادی، ناامنی محیط اجتماعی و دانشگاه ها که موجبات نگرانی خانواده ها را فراهم نموده، نتیجه عمل اغتشاشگران بی وطنی است که از سوی اتاق رسانه ای دشمن تهییج و هدایت می شوند. با این حال نیروهای حافظ امنیت با هدف روشن شدن همه ابعاد موضوع برای جامعه و دادن فرصت جهت جداشدن صف اعتراض از اغتشاش، مدارا و سعه صدر به خرج داده و دستگاه قضائی نیز با رافت اسلامی به سرعت نسبت به آزادی معترضان اقدام کرده است اما امروز مطالبه اصلی آحاد ملت ایران و پیام قاطع آنان در راهپیمایی‌­های میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)، تشییع شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(سلام الله علیه)، راهپیمایی ۱۳ آبان و مراجعات و درخواست متعدد از مسئولین، لزوم پایان دادن به ناامنی، برخورد جدی و قاطع با عاملان اغتشاش در خیابان ها و نیز شبکه های تامین و هدایت داخلی و خارجی آنان است.

شورای امنیت کشور اعلام می دارد گرچه رخدادهای اخیر زمینه را برای هجمه تروریست های رسانه ای، تجزیه طلبان، و برخی جریانات معاند سیاسی جهت به بیراهه بردن مطالبات واقعی مردم فراهم کرده است، لکن این شورا به ملت فهیم و بصیر ایران که در مدت اخیر ناامنی های اجتماعی و انواع تخریب گستره روانی را تحمل کرده، اما نسبت به مسیر امام و رهبری و راه روشن پیشرفت و عدالت در گام دوم انقلاب اسلامی تردیدی به خود راه ندادند و همچنین تسلیت به خانواده های شهدای حافظ وطن و امنیت و جان باختگان بیگناهی که مظلومانه قربانی اغتشاش­‌ها شدند، اطمینان می‌­دهد با همدلی و همکاری آحاد مردم، وظیفه خود را در ایجاد امنیت، آرامش و ثبات در کشور قاطع‌­تر از گذشته صورت خواهد داد. فرزندان ملت در نهادهای امنیتی و انتظامی با تمام توان و اراده راسخ اجازه نخواهند داد تا عده ای آشوبگر با حمایت دستگاه­‌های اطلاعاتی بیگانه، بیش از این امنیت عمومی جامعه را به خطر بیندازند. لذا با هرگونه اخلال در نظم عمومی و تجمع غیرقانونی در هر سطحی و مکانی برخورد قاطع و بدون اغماض صورت خواهد گرفت. امنیت شهروندان ابدا قابل مذاکره و مسامحه نخواهد بود. بررسی قضائی درباره اغتشاش­گران و عاملان ناامن سازی محیط­‌های اجتماعی و نیز فضای روانی جامعه، در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

شورای امنیت کشور انتظار دارد که نخبگان و فرهیختگان کشور رسالت خود برای روشنگری، امیدبخشی و تبیین حقایق در برابر ماشین دروغ سازی و استکبار رسانه‌­ای را با قوت بیشتری به انجام رسانیده و از دانشگاهیان و دانشجویان به واسطه نقشی که در تمامی رویدادهای تاریخ معاصر با عقلانیت مثال زدنی ایفا کرده اند، برای حفظ قداست محیط علمی و فرهنگی دانشگاه دعوت به عمل می­‌آورد. احزاب، گروه‌ها و شخصیت سیاسی، رسانه­‌های جمعی، مطبوعات و فعالان فضای مجازی نیز با هوشیاری، مسئولیت‌­پذیری و درک واقعی از طراحی دشمن، ضمن نفی اغتشاش با همکاری دولت زمینه نقد، گفت‌وگوی سیاسی و بازاندیشی جهت ترمیم و اصلاح نارسایی­‌ها را فراهم آورده تا همه ظرفیت‌­های ملی برای رفع مشکلات کشور و ارتقای سرمایه اجتماعی، بسیج گردد.

شورای امنیت کشور
برچسب ها: شاک ، شورا ، امنیت ، کشور ، اغتشاش ، خیبر ، آنلاین
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
0
0
الهم الشغل الضالمین بالضالمین ما مردم کمر شکسته اما حق گو نه طرف حکومت هستیم نه طرف اغتشاشگران( وکسانیکه هدفشان برداشتن روسری و حجاب است) کم از حکومت نکشیدیم اونجایی که اعتراض میکردیم به فساد جوانان مان در اینستاگرام و واتساپ مسئولین توجهی نکردند اما حالا چون قدرت خود در خطر می بینند اینستاگرام را بسته اند که انشاالله تا ابد بسته بماند اونجایی که گفتیم واکسن زور نمیزنیم مسئولین توجهی نکردند آنجا که گفتیم قضات عدالت اجرا نمی کنند و حق مان براحتی خورده شد بازهم مسئولان توجهی نکردند و ..... حالا ما منتظریم تا ظالمی ظالم دیگر را تنبیه کند امیدواریم حکومت صالحی بر سر کار آید انشاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
0
0
شهید همت میگفت هر وقت در مناطق جنگی راه را گم کردید نگاه کنید آتش دشمن کدام سمت را می کوبد همان جبهه خودی است.
در مورد اغتشاشات اون زمان که همین ایران اینترنشنال از واکسن حمایت کرد و در ایران هم به مردم واکسن اجباری میزدند نفهمیدید که ایران اینترنشنال دشمن است اما حالا که از اغتشاشگران حمایت میکند میگویید دشمن است پس اونایی که به شما مردم واکسن زدند شریک ایران اینترنشنال بودند و مردمی که واکسن زدندهم اشتباه کردند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: